10 نکته برتر در زمینه مطالعه
آخرین اخبار رسمی در حوزه رایانه و موبایل و خرید اینترنتی
10 نکته برتر در زمینه مطالعه
چهار شنبه 14 خرداد 1399 ساعت 15:39 | بازدید : 372 | نویسنده : میلاد حیدری | ( نظرات )

تحصیل فقط برای شب قبل از موعد تکالیف یا شب قبل از امتحان نیست.

برای رشد عادات خوب مطالعه ، هرگز خیلی زود یا خیلی دیر نشده است. هرچه زودتر وارد شیار تحصیلی شوید ، همه چیز آسان تر خواهد شد و شانس شما برای گرفتن نمره های خوب بیشتر می شود.

در اینجا نکات برتر ما برای به دست آوردن بیشترین استفاده از مطالعه آورده شده است.

1. مکان و زمان را انتخاب کنید
هر کس ایده خود را در مورد بهترین مکان و زمان برای مطالعه دارد. چه اتاق خواب شما در شب باشد و چه کتابخانه بعد از مدرسه ، یک فضای مطالعه و یک زمان مطالعه منظم پیدا کنید که برای شما مفید باشد و به آن بچسبید.

فضای مطالعه خود را تنظیم کنید - فضای مطالعه شما باید آرام ، راحت و بدون حواس پرتی باشد. باید احساس خوشبختی و الهام بخش از شما کند. آن را با تصاویر یا اشیاء مورد علاقه خود تزئین کنید. اگر می خواهید به موسیقی گوش دهید یا بخور بخورید ، فضایی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید.
بهترین زمان خود را پیدا کنید - بعضی از افراد صبح بهتر کار می کنند. دیگران در شب بهتر کار می کنند. وقت خود را مناسب کنید و سپس قصد مطالعه داشته باشید. خیلی دیرتر از زمان خواب معمول خود مطالعه نکنید - فشار آوردن به خودتان در اواخر شب می تواند شما را خسته کند تا به درستی مطالعه کنید.
2. هر روز مطالعه کنید
اگر هر روز کمی مطالعه می کنید ، به طور مداوم در ذهن خود مرور می کنید. این به شما در درک مسائل کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا از فشار استراحت در آخرین لحظه جلوگیری کنید.

در اوایل سال یک ساعت یا دو شب یک شب ممکن است برای ماندن در بالای چیزها کافی باشد. در اواخر سال ممکن است شما نیاز به مطالعه هر روز بیشتر داشته باشید.

اگر پیدا کردن وقت برای مطالعه مشکل نیستید ، برخی از فعالیت های دیگر خود (اما نه همه!) را کاهش دهید. اولویت بندی مطالعه ممکن است به معنای گذراندن وقت کمتری به صورت آنلاین باشد ، یا ممکن است به معنای کم کردن تغییر کار در محل کار باشد یا برای مدتی از دست دادن ورزش آخر هفته.

3. زمان خود را برنامه ریزی کنید
این کمک می کند تا برخی از برنامه ها در حال حرکت باشد تا بتوانید از زمان مطالعه خود نهایت استفاده را ببرید.

تنظیم هشدارها - هشدارها را تنظیم کنید تا در مورد برنامه های مطالعه خود را به شما یادآوری کنند. یک یادآوری منظم شما را صادقانه و برنامه های خود را در مسیر نگه می دارد.
از یک برنامه ریز دیوار استفاده کنید - یک تقویم یا یک برنامه ریز دیواری را بچسبانید تا هر زمان که مطالعه می کنید می توانید آن را ببینید. آن را با تاریخ های مهم ، مانند امتحانات و موعد مقرر ، علامت گذاری کنید. از آن استفاده کنید تا برنامه زمانی مطالعه منظم خود را نیز مسدود کنید.
لیست کارها را انجام دهید - لیستها وظایف را به بخشهای قابل کنترل تقسیم می کنند. در ابتدای هفته لیستی از کارهایی را که باید انجام دهید تا پایان هفته تهیه کنید. در ابتدای هر جلسه مطالعه ، لیست کارهایی را نیز انجام دهید ، تا در مورد کارهایی که باید با وقت خود انجام دهید ، مشخص باشید.
محدودیت های زمانی - قبل از شروع جلسه مطالعه ، به لیست کارهای خود نگاهی بیندازید و برای تعیین تکالیف خود زمان اختصاص دهید. اگر کاری را در زمان تعیین شده انجام نداده اید ، در نظر بگیرید که آیا بهترین استفاده از وقت شما برای ادامه کار با آن است یا اینکه کار دیگری را شروع کنید.
4- سبک یادگیری خود را کشف کنید
بیشتر ما روش یادگیری ارجحیت داریم. با شیوه یادگیری که در آنها راحت تر است آشنا شوید و به روشهای یادگیری بهتر مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که این سبک ها فقط راهی برای فکر کردن در مورد تکنیک های متفاوت مطالعه هستند - این قوانین سخت و سریع نیستند که می گویند شما فقط باید به یک روش مطالعه کنید. هرکدام از این موارد را امتحان کنید و ببینید کدام راه را ترجیح می دهید.

زبان آموزان شنوایی ترجیح می دهند با گوش دادن یاد بگیرند. سعی کنید یادداشت های خود را با صدای بلند بخوانید و در مورد آنها با افراد دیگر گفتگو کنید. ممکن است دوست داشته باشید نقاط کلیدی را ضبط کرده و آنها را به عقب برگردانید.
یادگیرندگان ویژوال ترجیح می دهند با دیدن یاد بگیرند. سعی کنید از رنگ های موجود در یادداشت های خود استفاده کنید و نمودارهایی ترسیم کنید تا به نکات کلیدی کمک کند. شما می توانید سعی کنید برخی از ایده ها را به عنوان تصاویر به خاطر بسپارید.
یادگیرندگان لمسی / حرکتی ترجیح می دهند با انجام این کار یاد بگیرند. برای تجدید نظر در نکات کلیدی سعی کنید از تکنیک هایی مانند نقش بازی یا مدل های ساخت استفاده کنید.
5. بررسی و تجدید نظر کنید
حداقل یک بار در هفته باید به مواردی بپردازید که در کلاس درس خوانده اید. فکر کردن در مورد چیزهای دیگر می تواند به شما در درک مفاهیم کمک کند و در یادآوری بیشترین نیاز به شما کمک کند.

مسابقه - یک دوست یا یکی از اعضای خانواده را به شما اختصاص دهید تا در مورد مفاهیم کلیدی از شما سوال کند. برای کمک به دوستان خود در کارهایشان نیز پیشنهاد دهید. آزمونها روشهای خوبی برای اعتماد به نفس در مورد آنچه می دانید و پیدا کردن چیزهایی هستند که هنوز هم برای یادگیری لازم دارید.
مطالب مطالعه خود را بسازید - برخی از سؤالات امتحان عملی را فکر کنید یا کارتهای فلش خود را ایجاد کنید تا به شما در مطالعه کمک کند. به این ترتیب دو بار آن را یاد می گیرید: یک بار وقتی مواد مطالعه را تهیه می کنید و یک بار هم که از آنها برای تجدید نظر استفاده می کنید.
6. استراحت کنید
مهم است که هنگام تحصیل استراحت کنید ، به خصوص اگر احساس خستگی یا ناامیدی می کنید. کار بیش از حد طولانی روی یک کار در واقع می تواند عملکرد شما را کاهش دهد.

وقتی استراحت می کنید ، از میز یا فضای مطالعه خود دور شوید. کمی جسمی - حتی فقط پیاده روی در اطراف بلوک - گاهی می تواند به شما کمک کند تا به روشی متفاوت به یک مشکل نگاه کنید و حتی می تواند به شما در حل آن کمک کند.

7. کمک بخواهید
اگر به چیزی گیر کرده اید یا چیزی به نظر نمی رسد که معنا پیدا کند ، همیشه می توانید از شما کمک بخواهید. در مورد چیزهایی که نمی فهمید با معلمان یا استادان خود صحبت کنید. با دوستان و دانشجویان دیگر نیز صحبت کنید.

نکته های کامپیوتری که همه باید بدانند

 

8- با انگیزه بمانید
هنگام تحصیل به شما کمک می کند دلایل خود را برای انجام این کار سخت مانند یک دوره یا حرفه ای که در آن کار می کنید به خاطر داشته باشید. این می تواند به داشتن چیزی در فضای مطالعه کمک کند تا اهداف خود را به شما یادآوری کند.

همچنین می توانید فضای مطالعه خود را با نقل قول های الهام بخش یا عکس هایی از افراد تحسین شده و اعضای خانواده که می خواهید برای شما افتخار کنند تزئین کنید.

9. آن را برنامه ریزی کنید
تعداد زیادی برنامه برای کمک به دانش آموزان با تمام جنبه های مطالعه وجود دارد. با دوستان و معلمان یا استادان خود گپ بزنید تا ببینید کدام یک از برنامه ها را توصیه می کنند.

همچنین باید صفحه مجموعه iTunes را در iPads for Learning مشاهده کنید ، که پیوندهایی به دوره های برنامه درسی استرالیا در iTunes U و همچنین برنامه های آموزشی با هدف دانش آموزان دبیرستان ، دبیرستان و دبستان است.

10. مواظب خود باشید
اگر مواظب خود باشید ، بهتر مطالعه خواهید کرد. مطمئن شوید که به خوبی غذا می خورید و به اندازه کافی خواب و ورزش می کنید. به خودتان بیش از حد میان وعده های قندی یا چرب پاداش ندهید و خود را به مطالعه در اواخر شب فشار دهید. همچنین ایده خوبی است که هنگام مطالعه مطالعه حتماً مقدار زیادی آب بنوشید.

اکنون راهکارهای خود را مطرح کنید
این نکات تنها برخی از کارهایی است که می توانید برای به دست آوردن بیشترین استفاده از مطالعه خود انجام دهید. ممکن است موارد دیگری داشته باشید که برای شما بهتر باشد. دریابید که دوستانتان هنگام تحصیل چه می کنند. شاید معلمان شما نیز توصیه های خوبی داشته باشند.

هرچه هست ، هر راهبردی که در پیش بگیرید ، وقتی چیزی را یافتید که برای شما مفید باشد ، آن را عملی کنید و به دنبال آن باشید!

پیوندها
اگر کنکور قبولی دارید ممکن است دوست داشته باشید به صفحه نکات برتر ده آزمون ما هم نگاهی بیندازید. همچنین باید لینک های زیر را بررسی کنید.

Ergo - مهارتهای مطالعه
وب سایت کتابخانه ایالتی ویگو ویکتوریا ارگو طیف مفیدی از نکات و توصیه های مطالعه را دارد.

iPad برای یادگیری - مجموعه iTunes
پیوندها به مجموعه برنامه ها و دوره های iTunes U.

youthcentralبرچسب‌ها: مطالعه ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
پیوندهای روزانه
آخرین مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 15
بازدید دیروز : 13
بازدید هفته : 78
بازدید ماه : 28
بازدید کل : 2152
تعداد مطالب : 72
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 72
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 15
:: باردید دیروز : 13
:: بازدید هفته : 78
:: بازدید ماه : 28
:: بازدید سال : 460
:: بازدید کلی : 2152